קפסולת זמן אישית – משפחתית

את הרעיון של קפסולת זמן פגשתי בפעם הראשונה בסדרה הנפלאה “חשיפה לצפון”. גיבורת הסדרה מצאה מכתב שכתבה בגיל 18, המכתב יועד לה עצמה כאשה מבוגרת.
אז מהי קפסולת זמן?
זו קופסא שמכילה פריטים שאמורים לתעד, להזכיר ולהנציח נקודת זמן בחיינו.
מה יהיה בה, איך היא תיראה והיכן נטמין אותה? זה תלוי רק בנו.
אפשר להשתמש בקופסת פח אטומה ולטמון אותה בגינת הבית, אפשר בקופסת קרטון מקושטת שנשמור במעמקי הארון, אפשר להפקיד מעטפה אצל קרוב משפחה שיפתיע אותנו.
דוגמאות לקפסולות זמן:
1 קפסולה לסוף שנת הלימודים – מתאימה במיוחד לסיום כיתה ו’, כיתה ח’ או כיתה יב’ – סיום שכרוך בפרידה מהכיתה ומבית הספר. כל תלמיד יכול להכניס את תמונתו, פרטים להתקשרות, וכמה מילים שמתעדות את הרגשתו, תכניותיו ו/או איחוליו לחבריו לכיתה. אפשר להוסיף תמונה משותפת, תמונות של בית הספר, הכיתה והצוות, כמה אנקדוטות מהווי הכיתה ואולי פריטים משמעותיים או מצחיקים – המחק של הלוח, היומן של הכיתה וכו’
2 קפסולת זמן משפחתית – אפשר להכין אותה בסמוך לאירוע משפחתי בעל חשיבות, למשל יום נישואים “עגול” של ההורים, חתונה של אחד הילדים, בר מצווה של הבן וכו’. נכניס לתוכה ברכות, תמונות משותפות, תכניות וציפיות לעתיד.
3 קפסולה שמנציחה טיול מיוחד – טיול לחו”ל, טיול בר/בת מצווה. לקפסולה נכניס דיסק תמונות, כרטיסי כניסה לאתרים בטיול, פריטי מזכרות שקנינו או אספנו – מפיות, קופסאות גפרורים ממסעדות, מחזיקי מפתחות עם סמלי אתרים וכו’.
4 קפסולת זמן לשנתו הראשונה של התינוק – גרביים ראשונות, חבק היד של התינוק מבית היולדות, ברכות לברית או לבריתה. את הקפסולה יהיה נחמד לפתוח בבת/בר המצווה.
5 קפסולת זמן של חברות ילדות – להכין אותה יחד, נכניס לתוכה תמונות משותפות, מזכרות קטנות, דיסק עם מוסיקה אהובה, ברכות הדדיות. אחת הילדות תשמור אותה עבור כולן.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

תגובות

פוסטים מומלצים

גלילה לראש העמוד