יאגו אחהצ.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קוסמים

לשחק בתמונות המשפחתיות

mami.jpg
פעם היינו מצלמים על פילמים, מפתחים את התמונות המוצלחות, ומתייחסים אליהן ביראת קודש. היינו מסדרים אותן באלבום או בקופסא, ונותנים לילדים לגעת בהן בהשגחה בלבד, שלא יקמטו או ילכלכו אותן רחמנא ליצלן. חבל.
היום, בעידן הדיגיטלי, אנחנו מצלמים המוני תמונות בעלות אפסית, אבל בדרך כלל שוכחים להדפיס אותן...
 
אבל אם כבר הדפסנו, אפילו במדפסת הביתית, אפשר לבלות הרבה שעות של כיף, עם התמונות המשפחתיות. משחקים בתמונות מתאימים במיוחד לימי החורף הגשומים, יושבים בסלון החם, עם אלבומי התמונות של הילדים ושלנו כילדים. הדפדוף ביחד באלבום התמונות, הסיפורים המשפחתיים והאנקדוטות הקטנות יעניקו לילדים תחושה של שייכות, ידיעה שהם חלק ממארג משפחתי גדול ואוהב. זו הזדמנות נפלאה לספר לילדים על ילדותם ועל זו שלנו. זה מסקרן, מצחיק ומרגש לראות את אמא - התינוקת ואת סבא - הנער צעיר. מובטחים לכם רגעים של הרבה אושר, קירבה וצחוקים. מומלץ גם להשתעשע קצת בתמונות.
הנה כמה רעיונות שווים:
 
תמונות מחופשות - מתאים לפורים
אנחנו צריכים תמונת תקריב איכותית של הילד, תמונת פנים או תמונה של כל הגוף. מצלמים את התמונה בהגדלה, רצוי על A3, במכונת צילום משרדית.
נותנים לילד את תמונתו, צבעים, נוצות, צמר גפן, מדבקות ומזמינים אותו להשתולל.
אפשר לבצע מעשה התאבדות ולתת לו תמונה שלנו, של אבא, של אמא, של אחיו ואחיותיו.
תנו לדמיון להתפרע, זו פעילות כיפית ומצחיקה. היא יכולה להפוך למשימה משפחתית או לתחרות. נניח אמא ושרון "מטפלות" בתמונה של סבא,  אבא וטל בתמונה של סבתא – וסבא וסבתא שופטים את התוצאות.  
 
פאזל משפחתי
בוחרים תמונה משפחתית מוצלחת במיוחד ומגדילים אותה (נניח לגודל A3). מדביקים את התמונה על קרטון ביצוע, או, מניילנים אותה. חותכים בסכין יפנית לצורות קטנות. ויש לנו פאזל משפחתי להרכבה.
 
קולאז' משפחתי - מתאים לפורים
אפשר ליצור קולאז' אמנותי יותר, או קולאז' משעשע. הבסיס יכול להיות דיקט, קרטון קשיח או כל חומר אחר שתבחרו בו. בוחרים תמונות, מקשטים אותן ואת הרקע בציור, בחרוזים. אפשר לגזור חלקי תמונות, לשלב בתמונות ממגזינים ולהכין צירופים מצחיקים. למשל, הראש של אמא ושמלת נשף מפוארת ואבא מחובר לגוף של כדורגלן. אפשר להשקיע בקולאז' שימוסגר וייתלה אצל אבא במשרד או אצל סבתא בסלון.
 
שיחזור תמונת ילדות
מצאו באלבום תמונה שלכם כילדים בפוזה מדליקה ושחזרו אותה. יש המון דוגמאות לכך באינטרנט. החידוש שלנו הוא לשחזר אותה בעזרת הילדים. אם הצטלמת עם הוריך וכדור, הצטלמו עכשיו אתם עם ילדכם באותה העמדה.
 
אפשר גם לבלות זמן איכות משפחתי בסידור אלבום תמונות משפחתי.