"גלגלי הצלה"

האתר הזה בנה לי תדמית של אמא משקיענית ואוהבת.
זה נכון, אבל לא לגמרי.
לאהוב? 
אני תמיד אוהבת. גם כשאני צורחת, והבהרתי להם את זה :)
להשקיע?
יש ימים שבהם אני עייפה עם או בלי סיבה, יש גם ימים בהם אני חולה, יש כאלה בהם אני פשוט עסוקה בדברים אחרים. בימים כאלו אין לי זמן ו/או כוח לבנות בתים מקרטון או לאפות לחמניות.
 
בדיוק בשביל הימים הללו הכנתי לעצמי ערכה סודית של "גלגלי הצלה". פתרונות קטנים, זולים וזמינים (הם יהיו זמינים גם לכם אחרי מסע קניות בשקל...) - שולפים אותם והם קונים רגעים יקרים של משחק ויצירה עצמאיים יותר או פחות.
 
1. בלוני ענק 2-3 ש"ח לבלון שלא מתפוצץ בקלות. אפשר להעצים את חווית המשחק על ידי הכנסת כף גרגירי אורז לבלון לפני ניפוחו, אז משקשקים את הבלון ונהנים מהרעש. ותכינו מטאטא לרגע הפיצוץ...
 
2. קלידוסקופ בחנויות המשחקים הזולות ניתן לקנות קלידוסקופים במחיר של 5 ש"ח.
 
3. בועות סבון בחוץ. בחצר הבית או בגינה השכונתית, כדי שלא תצטרכו להשקיע את האנרגיה שאין לכם בניקיון. המתקנים הקטנים הפשוטים עולים 2-3 ש"ח, אם משקיעים עד 10 ש"ח אפשר לקנות מתקנים שמייצרים בועות גדולות יותר.
 
4. זכוכית מגדלת אחת פשוטה עולה 2-3 ש"ח ויש גם גדולות יותר. לפעוטות יש גם מפלסטיק, אבל גם אלו מהזכוכית עמידות למדי. תנו להם גם פיסת בד, עלה, תמונה מעיתון, אצטרובל - הם ייהנו לראות אותם מוגדלים.
 
5. פלסטלינה קצת מלכלך, אז לשחק במרפסת או בחצר ובחורף לפרוס יריעת ניילון על השולחן (כי אם אנחנו עייפים, אז גם לא יהיה לנו כח לנקות).
 
6. קולאז'ים בגזירות והדבקות, לילדים שיכולים לשבת לבד. מדביקים בדבק סטיק, הלכלוך מזערי ושואב אבק סביר - יעשה לכם את העבודה. דוגמא בקישור
 
7. משחקים ברוב הבתים יש "יותר מידי" משחקים, כדאי לייצר תחלופה. בכל חודש-חודשיים שימו רק מחצית מהמשחקים במקום נגיש. כך אין עומס בעיניים ויש תחושת התחדשות. ברגעים קשים פשוט שלפו משחק שבילה בתקופה האחרונה על המדף העליון. 
 
8. סרט ופופקורן לשמור בצד דיסק של סרט אהוב, או סרט שעוד לא ראיתם. אפשר להעצים את החוויה ולהכין פופקורן. חפשו סרט שגם אתם תיהנו ממנו ופשוט תתכרבלו יחד. טוב במיוחד בחורף.
 
והפאנץ'? שכל זה היסטוריה בשבילי. היום? כשיש לנו שני "בני עשרה" בבית? אני פשוט משחררת את החבל, והם עפים למחשב במהירות שגורמת לי סחרחורת... מקווה שזה מנחם אתכם, כי אני כבר מתגעגעת...