יאגו אחהצ.png

גינה לי חביבה

נטיעות ק.jpgכשנישאנו, רכשנו בית קטן במושבה קטנה עוד יותר. טיפחנו גינה חמודה ואני פינטסתי על ילדינו העתידיים, כשהם עוקרים בחדווה ובחריצות את העשבים השוטים - בלי להצטרך להתכופף כלל.
 
גינון תמיד נראה לי כפעילות האולטימטיבית לילדים, במיוחד לילדי ההייטק שלנו. הזדמנות נפלאה למפגש עם מכמני הטבע ועם עבודת האדמה.
נו?
אם לא נחנקתם מצחוק עד עכשיו,  ויש לכם גינה, פנו בה מטר מרובע אחד, במקום שנהנה מקרני השמש.
אם אין לכם גינה, אתם ממש לא מקבלים פטור. לא שמעתם על אדניות גרניום ועציצי תבלין?
הלבישו את הצאצאים בבגדי עבודה ונתחיל.
 
עם השנים למדתי לא לפצוח בפרויקטים גדולים עלינו (הכל יחסי - כמובן). לכן, כדאי לשתול ולזרוע בשטח קטן ותחום, כזה שיהיה לנו* כח לטפח אותו ולעקוב אחריו.
מה נשתול בגינה שלנו? ההמלצה הלא מקצועית שלי היא לדגום מעט מכל דבר:
 
  • פרחים עונתיים בכוסיות - אפשר לרכשם ב-1-2 ש"ח לכוסית, אמנון ותמר, פטוניות.
  • צמחי תבלין - בעציצים קטנים שעלותם כ-8 ש"ח - בזיליקום, נענע, מנטה.
  • זרעים של ירקות ופירות (כי עגבניה, למשל, היא פרי!!!): גזר, עגבניות, צנונית.
  • פקעות של צבעונים, חמניות - לפי העונה

השילוב בין פרחים וצמחים לבין זרעים יאפשר לנו לראות תוצאות במיידי - נוכל ליהנות מהפרחים והשתילים ששתלנו, וגם לפתח סבלנות ולחכות לזרעים שינבטו. שיא הסיפוק המקצועי יגיע כשנאכל סלט בו יככב גזר מהגינה שלנו.

למחמירים שבכם: אפשר לקבל ייעוץ מקצועי ברב המשתלות, ובכל מקרה, מומלץ, לפחות לטירונים, להתחיל בקטן. כמויות סמליות ושתילים זולים.
 
טיפ: הכי חשוב לא להגזים בהשקייה, גינות (ותקוות) רבות התרסקו בשל השקייה מוגזמת. במשתלה ינחו אתכם לכמה מים זקוק כל צמח. בגדול - האדמה צריכה להיות לחה אך לא ספוגה במים. 
 
 
* המילה לנו היא המפתח. לנו - למשפחה?  לנו - לילדים, כשההורים שותים קפה?  לנו  - ההורים, כשהילדים בפייסבוק. יש כל מיני לנו...